Українське пиво

У Сінгапурі роблять пиво з каналізаційних стоків

Автор: Олег Пивнюк
Пиво з каналізаційних стоків

У Сінгапурі варять пиво із стічних вод (буквально – з каналізаційних стоків). В основі виробництва регенерована вода NEWater. Людям пиво припало до смаку.

На прилавках сінгапурських магазинів із квітня 2022 року продається нове пиво під назвою NEWBrew. Особливістю є те, що виготовлено пиво зі стічних вод.

Місцеві жителі, які скуштували новинку, здивувалися смаковими якостями. Напій складно відрізнити від класичного і одразу не скажеш, що зварено пиво зі стічних вод. Людям пиво подобається, вони не проти мати в холодильнику пару баночок.

Напій варить пивоварню Brewerkz. Як основу підприємство бере воду під назвою NEWater – це «оборотна, вторинна вода». По суті, це добре очищені в спеціальних спорудах і за новою технологією стічні води.

Повторне використання води – перспективна та актуальна технологія. Причому не лише у Сінгапурі. Багато міст світу не мають доступу до чистої води, або мають проблеми з старіючої інфраструктурою. Вони опиняються в зоні ризику, де можна залишитися без джерел прісної води або водних джерел.

Варити пиво зі стічних вод – геніальний маркетинг

Використання в обороті «вторинної» та очищеної води не є новою концепцією.

Сінгапур має серйозну проблему – обмежені джерела прісної води. Здебільшого країна купує воду в Малайзії. Однак договір на постачання діє до 2061 року. І незрозуміло, чи далі поставлятиметься ресурс.

З 1970-х років у країні проводилися численні дослідження з розробки технологій очищення води. До 2001 року Рада з комунальних підприємств (PUB) і Мінприроди (MEWR) досягла успіху у створенні продукту під назвою NEWater.

NEWater – це стічна вода, пропущена через прогресивні системи мікрофільтрації, зворотного осмосу та ультрафіолетового опромінення.

У 2003 році таку воду почали використовувати у промисловості. А згодом, після доопрацювання систем фільтрації, почали подавати до загального водопостачання споживачам. Щоправда, вона проходить додаткову обробку на очисних спорудах.

Сьогодні NEWater – торгова марка. Влада докладає величезних зусиль, щоб прибрати негативні конотації та сприйняття продукту як «стічної води». Тому що така вода технологічна та екологічна, відповідає високим санітарним нормам ЄС та США.

Пиво зі стічних вод – прояв геніального маркетингу, спрямованого на просвітництво населення.

Сьогодні виробник NEWater також приєднується до броварень у Швеції, Канаді та США. До тих, де працюють над створенням власного пива із регенерованої води.

Коментувати

Останні новини