Українське пиво

Безалкогольне пиво шкідливе?

Безалкогольне пиво

Шкода безалкогольного пива не очевидна. На перший погляд, воно може створити ілюзію більш безпечного продукту, ніж його алкогольний аналог. Насправді, все не так просто.

Надмірне вживання безалкогольного пива може призвести до набору ваги та придушення чоловічих гормонів у чоловіків, та продукування їх у жінок.

Ми перерахуємо всі шкідливі фактори від впливу безалкогольного пива:

Від безалкогольного пива можна погладшати

Навіть незважаючи на те, що цей напій не містить алкоголю, він все одно може негативно впливати на організм.

Надмірне вживання безалкогольного пива може спричинити набір ваги. Тому людям із проблематичним обміном речовин або зайвою вагою безалкогольне пиво краще виключити.

Легка енергія заважає організму розщеплювати жири — адже за підвищеного рівня глюкози організму нема чого використовувати жирові запаси. У будь-якому випадку цей напій містить досить велику калорійність. При тривалому вживанні він буде викликати збільшення ваги, тому що цей напій, як і алкогольний, містить досить велику кількість вуглеводів, які швидко засвоюються.

Гормональні збої від вживання безалкогольного пива

У пиві є речовини, які можуть придушувати чоловічі чи жіночі гормони. Такий ризик існує, якщо напій вживати постійно й у великих кількостях.

У чоловіків при безконтрольному споживанні будь-якого пива, включаючи безалкогольне, знижується рівень тестостерону та підвищується кількість жіночого гормону естрогену. В результаті ростуть груди і погіршується потенція, а жир розподіляється за «жіночим типом» — на стегнах та в ділянці живота. А у жінок тестостерон, навпаки, починає активніше вироблятися після вживання пива. Це викликає активне зростання волосся (у тому числі вусів), більш грубий низький голос, порушення менструального циклу та ризик безпліддя.

Медичні протипоказання для вживання безалкогольного пива

  • панкреатит;
  • простатит;
  • геморой;
  • аномалії печінки;
  • вагітність;
  • годування груддю

Пінний напій навіть у малих дозах здатний послабити дію лікарських препаратів і навіть спровокувати побічні ефекти. Вживання випивки під час прийому ліків суворо заборонено. Так як навіть низький рівень етанолу може впливати на метаболізм та активність антибіотиків.

Крім того, безалкогольним пивом можна отруїтися, якщо тара, де він зберігався, не пройшла ретельної санітарної обробки.

Користь від безалкогольного пива

Але розповімо також і про плюси безалкогольного пива. Воно є низькокалорійним натуральним продуктом (37 ккал на 100 г), який може вживатися навіть людьми, які страждають на цукровий діабет. Щоправда, ця теза поширюється лише на напій, у якому алкоголь видаляється за технологією багатоступінчастої мембранної фільтрації.

Пиво благотворно впливає на стан серця, нервової системи, покращує зір, травлення, сон та настрій. Якщо порівнювати з іншими безалкогольними напоями, то пиво виграє за складом. У ньому є багато вітамінів групи В, а також корисні мінерали – натрій, кальцій, цинк, залізо і т.д. Тому воно корисне для шкіри та волосся.

Крім того, останні дослідження (але поки що лише на гризунах) показують — безалкогольне пиво може захищати організм від канцерогенів, допомагає знизити рівень холестерину і тому знижує ризик розвитку атеросклерозу судин.

Чи можна вагітним пити безалкогольне пиво?

Ні, не можна. У так званому безалкогольному пиві є від 0.5 до 1.5% етанолу, а пити алкоголь під час вагітності не варто, навіть такий слабкий.

Загалом ми приходимо до висновку, що будь-яке пиво корисне в міру.

Коментувати