Українське пиво

Пивовар і пошукова система співпрацюють над екологічним світлим елем

Автор: Олег Пивнюк
Пивовар і пошукова система співпрацюють над екологічним світлим елем

Ecosia, некомерційна пошукова система, яка висаджує дерева, та екологічно орієнтована органічна пивоварня Black Isle об’єдналися, щоб випустити Silent Spring, органічний світлий ель.

Проект має на меті висвітлити важливі застереження, зроблені у впливовій екологічній книзі Рейчел Карсон «Тиха весна», написаній 60 років тому.

«Тихій весні» приписують привернення уваги до кризи біорізноманіття та катастрофічних екологічних наслідків використання пестицидів у всьому світі. Однак, незважаючи на численні позитивні зміни, започатковані книгою, Екозія та Чорний острів зібралися разом, щоб підкреслити, що багато критичних застережень Карсона залишаються непочутими.

Напередодні конференції з біорізноманіття COP15, яка мала відбутися в Монреалі, Канада, у грудні, Ecosia та Black Isle об’єдналися в проекті Silent Spring Organic Pale Ale, щоб привернути увагу до величезного обсягу роботи, яку ще потрібно виконати.

Тільки у Великій Британії за останні 50 років кількість видів зменшилася на 41% через поєднання забруднення, втрати середовища проживання та деградації. Дві компанії мають хороші можливості для спільної роботи завдяки їхній спільній місії щодо захисту навколишнього середовища та заохочення позитивних змін систем до таких практик, як відновлюване сільське господарство.

Майже через рік після того, як Шотландія прийняла COP26, дві організації проведуть кілька заходів по всій країні, включно з презентацією у флагманському барі Інвернесса Black Isle 1 вересня, а також в інших барах у містах, зокрема в Единбурзі та Глазго.

Пиво продаватиметься в барах по всій Великій Британії, а 50% доходів від кожного продажу буде спрямовано на проекти Ecosia, орієнтовані на збереження дерев. Його також можна буде придбати в онлайн-магазині пивоварні Black Isle Brewery, а про супермаркети Великобританії та дистриб’юторів у ЄС буде оголошено пізніше.

Софі Дембінські, голова відділу політики та Великобританії в Ecosia, сказала: «Шістдесят років тому «Тиха весна» залишається одним із найважливіших і актуальних прикладів екологічної літератури та пропаганди. Проте надто багато застережень Карсона було проігноровано, і сьогодні ми стикаємося з біорізноманіттям та екологічним крахом. Розширення сільського господарства не тільки призводить до використання близько двох мільйонів тонн пестицидів щорічно, але й сприяє 25% викидів вуглецю та є однією з основних причин глобального знищення лісів. Ми стикаємося з біорізноманіттям і екологічним колапсом. Працюючи з такими партнерами, як Black Isle Brewery, ми сподіваємося нагадати людям про застереження Карсона та продемонструвати, наскільки кращими є результати для людей, коли ми працюємо з природою, а не проти неї».

Лоурі Вотерспун, менеджер з розвитку бізнесу Black Isle Brewery, сказав: «Ми завжди вважали «Тиху весну» Рейчел Карсон основоположним текстом тут, у Black Isle. Насправді її погляди ідеально узгоджуються з нашим власним підходом до природного середовища та вплинули на наше рішення залишитися вільним від штучних хімічних добрив або пестицидів, які руйнують біорізноманітні екосистеми, водночас забруднюючи водні шляхи та викидаючи парникові гази. Наш власний досвід посадки дерев, створення середовища проживання, пермакультури та участі громади навколо нашого саду та ферми спонукав нас звернутися до Ecosia, з якою ми поділяємо так багато з цих ключових цінностей».

 

Коментувати