Українське пиво

Японська Kirin збільшує інвестиції в індійську компанію Bira

Автор: Олег Пивнюк
Японська компанія з виробництва напоїв Kirin

Японська компанія з виробництва напоїв Kirin Holdings веде переговори про інвестування 70 мільйонів доларів в індійського виробника крафтового пива Bira, подвоюючи свої інвестиції на швидко зростаючому ринку Південної Азії в той час, коли стикається з тиском на внутрішньому ринку.

Kirin, яка в минулому році вперше інвестувала 30 мільйонів доларів в Bira за частку менше 10%, має намір вкласти додаткові кошти в акціонерний капітал, який оцінюється в 450 мільйонів доларів. Переговори між японською компанією і власниками Bira знаходяться на завершальній стадії.

Останні переговори про угоду відбуваються на тлі того, що великі японські виробники напоїв стикаються зі стійким зниженням доходів від продажу алкоголю, оскільки населення країни скорочується, а молодь п’є менше, ніж у попередні десятиліття, що змушує компанії розширювати свою діяльність за кордоном або виходити на нові ринки збуту.

План Кіріна щодо додаткових інвестицій в Bira з’явився тоді, коли японська ієна впала до 24-річного мінімуму, що має підвищити вартість зарубіжних придбань для місцевих компаній.

Заснована у 2015 році, Bira є одним з найпопулярніших виробників крафтового пива в Індії. Вона конкурує з міжнародними брендами, такими як Carlsberg, а також United Breweries, що належить Heineken, на індійському ринку пива, який оцінюється в 5 мільярдів доларів.

За даними джерела, після завершення останнього раунду фінансування Kirin матиме загальну частку в Bira близько 15%.

Японська фінансова компанія Mitsubishi UFJ Financial Group також веде переговори про участь в раунді з інвестиціями в розмірі $15 млн.

Північна Америка давно була зоною уваги для японських виробників напоїв. Kirin володіє часткою в нью-йоркській пивоварні Brooklyn Brewery, а її дочірня компанія володіє американськими виробниками крафтового пива New Belgium Brewing і Bell’s Brewery. Конкуренти Asahi і Suntory прагнуть вийти на північноамериканський ринок напоїв.

Нові заплановані інвестиції Bira є невеликою сумою, але Kirin має “бичачий” настрій щодо Індії. Кейсуке Нішімура, старший керівник Kirin, нещодавно відвідав Індію, щоб оцінити роздрібний ринок і пивоварні Bira, а генеральний директор Bira Джайн в останні тижні відвідав Японію, щоб зустрітися з керівництвом Kirin.

Переговори про нове фінансування відбуваються у критичний час для Bira, особливо після того, як її продажі різко впали під час пандемії COVID-19.

Незважаючи на те, що чистий дохід від продажів Bira в кварталі до червня 2022 року зріс на 132% і склав 20 мільйонів доларів, компанія повідомила про операційний збиток у розмірі 4 мільйони доларів за цей період, згідно з внутрішньою презентацією для інвесторів.

Квартал став “найвищим за всю історію” з точки зору обсягу пива, а виручка Bira “більш ніж в 2 рази перевищила показник до-COVID”, зазначається в презентації.

Продажі крафтового пива в Індії зростають, оскільки молоді, заможні споживачі у великих містах обирають бренди та паби, які роблять світлі сорти пива та обіцяють свіжі інгредієнти.

Маючи п’ять пивоварних заводів в Індії, Bira заявляє, що її пиво доступне в 500 містах в 15 країнах.

Bira буде використовувати кошти, зібрані в останньому раунді, для відкриття нових пивоварень і запуску нових продуктів, таких як сидр.

Bira також розглядає можливість лістингу на фондовій біржі, але це станеться щонайменше через два роки.

Коментувати