Вчені: ароматика та смак хмелю залежать від регіону


Вчені: ароматика та смак хмелю залежать від регіону

Хміль одного й того ж сорту, вирощений в Орегоні та Вашингтоні, і пиво з ним матимуть різні хімічні властивості та ароматичні характеристики – про це повідомили американські вчені.

Команда фахівців із Орегонського університету довела концепцію «регіональної (терруарної) ідентичності хмелю». Завдяки цьому хмелярі та пивовари розбиратимуться у властивостях хмелю з різних регіонів та покращуватимуть якість своєї продукції. Ця практика вже використовується при вирощуванні кави, канабісу та винограду.

«Як і винороби, пивовари хочуть знати: чи відрізнятиметься хміль, вирощений у різних регіонах? І якщо так, то чому?» — так пояснює важливість відкриття Том Шеллхаммер, професор хімії з університету Орегона.

Згідно зі звітом Міністерства сільського господарства США, Вашингтон є найбільшим штатом-виробником хмелю: на його частку припадає 73% всього врожаю за 2021 рік. Айдахо посідає друге місце (16%), а Орегон – третє (11%).

В рамках дослідження вчені розглянули хміль Cascade та Mosaic урожаю 2020 року, вирощений на 39 різних майданчиках у долині Вілламетт у Орегоні та долині Якима у Вашингтоні. У лабораторії визначили вміст кислот та інших сполук у рослинах, а потім запросили спеціально навчену групу дегустаторів для оцінки аромату.

Хміль Cascade, вирощений в Орегоні, відрізнявся сильним цитрусовим, квітковим, фруктовим, трав’яним та смолистим ароматом. Хміль Cascade з Вашингтона був більш тропічним. Хміль Mosaic з Орегона описали як цитрусовий, тропічний і квітково-фруктовий, а той же сорт із Вашингтона видався групі трав’янішим і деревним.

Дослідники також зварили пиво із 14 зразками хмелю. Смолисті та трав’янисті аромати поступово губилися, а от фруктові та квіткові, навпаки, у пиві розкривалися набагато яскравіше.

У майбутньому вчені планують вивчити взаємозв’язок між роком збирання врожаю та якістю хмелю.

Схожі записи: